Jako jeden z niewielu w Polsce Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej posiada certyfikaty Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością.

Polityka Jakości

Poradnia foniatryczna z pracownią audiologiczną

Rejestracja: 33 810 20 33
Poradnia: 33 810 21 36

Zakres usług Poradni Foniatrycznej

Dorośli:

• Profilaktyka i leczenie foniatryczne osób wykonujących zawody obciążające narząd głosu,
  • Leczenie zaburzeń głosu w zmianach organicznych krtani.
  • Leczenie przewlekłych stanów zapalnych krtani (w badaniu stroboskopowym wczesne wykrywanie zmian nowotworowych).
  • Konsultacje i ocena pacjentów przed pobraniem wycinków z krtani.
  • Leczenie zaburzeń głosu przed i po zabiegach fonochirurgicznych.
  • Rehabilitacja głosu u pacjentów po laryngektomiach.
  • Leczenie zaburzeń głosu w porażeniach nerwów krtaniowych (pacjenci po strumektomiach).
  • Diagnostyka i nadzór nad rehabilitacją mowy i głosu u pacjentów z ośrodkowymi zaburzeniami mowy.
  • Leczenie zaburzeń głosu hormonalnie uwarunkowanych.
  • Leczenie czynnościowych zaburzeń głosu.

Dzieci:

• Konsultacje i ocena foniatryczna dzieci z niedosłuchami i głuchotą, ustalanie i monitorowanie rehabilitacji mowy i głosu.
  • Diagnozowanie dzieci z opóźnionym rozwojem mowy, ustalanie kierunków rehabilitacji. Konsultacje dzieci z wadami wymowy, diagnostyka, ustalenie i monitorowanie rehabilitacji mowy.
  • Leczenie zaburzeń głosu w wieku rozwojowym:
    • dysfonie czynnościowe,
    • guzki śpiewacze,
    • zaburzenia mutacji.

Badania wykonywane w Poradni Foniatrycznej:

• Badanie laryngologiczne.
  • Badanie stroboskopowe krtani.
  • Badanie parametrów głosu, czasu fonacji, natężenia głosu, średniego położenia głosu, zakresu głosu.
  • Badanie ośrodkowego narządu mowy.
  • Badanie artykulacji.

Godziny przyjęć: